Дизельні обігрівачі

При виборі підходящої вам теплової гармати, потрібно враховувати, насамперед, розміри вашого приміщення/кімнати, яку треба обігріти. Для прикладу: для кімнати маленьких розмірів (до 18 квадратів), цілком підійде обігрівач потужністю 3 кВт, а ось для більшого приміщення (більше 30 квадратних метрів) потрібні вже дизельні гармати master потужністю близько 6 кВт. Також слід враховувати, що при збільшенні обсягів приміщення що обігрівається, рівнозначно з метражем даного приміщення зростає і повітряний потік. А отже, для того щоб процес обігріву кімнати відбувався рівномірно необхідно, щоб відбувалося перемішування холодного і теплого потоків повітря. І той потік, який проходить безпосередньо через теплову гармату за одну годину, повинен бути в 3, а то і в 5 разів більше об'єму самого приміщення.
Підсумувавши, вибираючи теплову гармату, дизельний або газовий обігрівач, слід враховувати, що вся зайва теплова потужність гармати і, отже, обсяг прогрітого повітря в приміщеннях малого розміру, можуть викликати досить таки інтенсивні вихрові потоки повітря, які можуть створювати протяги.
Дизельні обігрівачі прямого нагріву.
Область застосування даного виду рідкопаливних обігрівачів:
Використовуються для опалення виробничих, складських площ, приміщень сільськогосподарського призначення, а так само для економічного обігріву і сушки об'єктів будівництва, але тільки в приміщеннях з достатньою вентиляцією.
Дизельні обігрівачі прості і зручні у використанні, не вимагають спеціального монтажу. Примітно, що їх ККД, іншими словами ефективність, складає 100%.
Щоправда дана категорія обігрівачів є шкідливою для здоров'я людей і тварин, так як продукти згоряння гармат прямого нагріву виділяються безпосередньо в атмосферу, приміщення, що обігрівається. Тому їх слід використовувати з перервами і добре провітрювати приміщення.
Принцип роботи дизельних обігрівачів прямого нагріву.
За допомогою спеціального насоса повітря подається в форсунку, де всмоктує дизельне паливо з бака і розпилює його. Також в пристрій дизельної пічки входить камера згоряння, куди і впорскується паливна суміш, далі вона підпалюється за допомогою свічки. Вбудованим вентилятором тепле повітря подається навколо камери згоряння і частково потрапляє і в неї. Нагріваючись ще сильніше, повітря виходить з обігрівача і потрапляє безпосередньо в приміщення.
Примітно, що на дизельних обігрівачах застосовуються такі види пальників, за рахунок використання яких, здійснюється практично повне згоряння палива і сажа не утворюється, так само і неприємний запах відсутній.
Дизельні теплові гармати, з використанням непрямого нагріву.
Порівняно з рідкопаливними обігрівачами прямого нагріву є більш досконалими і складними за технологічним виконанням. В якості палива дизельні обігрівачі непрямого нагріву використовують газ або дизельне паливо. Рідке паливо подається під тиском в камеру згоряння за допомогою спеціального насоса.
Їх основна характеристика і принципова відмінність від обігрівачів прямого нагріву полягає в тому, що камера згоряння замкнута. Зазвичай вона відокремлена стінками від потоку повітря, що її оточує, і має конструкційну особливість — герметичний патрубок, який служить для випуску продуктів згоряння. Патрубок цей, у свою чергу, за допомогою спеціального гнучкого шланга, зазвичай великого діаметру, з'єднується з димоходом або ж з витяжним каналом, який в свою чергу з'єднаний з вентиляційною системою будівлі. Якщо ж немає можливості доступу до вентиляції та димоходу, шланг можна вивести безпосередньо за межі приміщення на вулицю. Повітря, що виходить з нагрівача, чисте температурою приблизно в 100 — 120°С, величина потоку дизельних обігрівачів непрямого нагріву більше, ніж у нагрівачів прямого в 2-3 рази.
- Насоси об'ємної дії. Переваги та недоліки.Насоси об'ємної дії. Переваги та недоліки.Повна версія статті